Nasze działania schroniskowe

SG CanisCenter zaangażowane jest w pomoc psom schroniskowym. Do głównych naszych celów w tym zakresie zaliczamy poprawienie dobrostanu psów 

przebywających na terenie schroniska oraz zwiększenie liczby skutecznych adopcji. Nasze działania związane są z nadzorem nad zdrowiem psychicznym psiaków, rozwiązywaniem problemów behawioralnych, jak i ich podstawową tresurą. 

 

Współpracujemy ze schroniskiem w Borku, a nasza działalność obejmuje pracę nad modyfikacją zachowań, doradztwo behawioralne oraz edukację przyszłych właścicieli czworonogów. Prowadzimy prelekcje dla grup dzieci i młodzieży zaangażowanych w niesienie pomocy psiakom oraz szkolimy pracowników schroniska i wolontariuszy. 

 

Schronisko w Borku przy Fundacji "Straż Obrony Praw Zwierząt" to miejsce, w którym porzucone oraz bezpańskie psy mogą znaleźć schronienie wśród ludzi bez reszty zaangażowanych w niesienie pomocy zwierzakom.

Zachęcamy do świadomej adopcji oraz wolontariatu. 

W porozumieniu z Fundacją "Straż Obrony Praw Zwierząt" wprowadziliśmy do schroniska w Borku opracowany przez SG CanisCenter autorski Projekt Odyseusz, który jest programem behawioralnym dla schronisk.

Spotkanie rocznicowe

02.05.2018 r. obchodziliśmy 2 rocznicę współpracy z Fundacją Straż Obrony Praw Zwierząt przy schronisku w Borku 🎂, polegała ona (i nadal tak to wygląda) przede wszystkim na pracy z psami porzuconymi, bezdomnymi, półdzikimi, psami, które wykazują zaburzenia lękowe, agresywne, są nadpobudliwe lub nie potrafią chodzić na smyczy. W tym czasie pomogliśmy blisko 160 czworonogom 😊. 
Dziękujemy Agnieszce i Pawłowi a także pracownikom za dotychczasową owocną współpracę 😊.

 

1/1