top of page

KONSULTACJE BEHAWIORALNE
 

WIZYTY DOMOWE

Jeśli szukasz porady aby zrozumieć aktualne zachowania swojego psa i rozwiązać problemy z nimi związane skorzystaj z naszej konsultacji behawioralnej.
Konsultacje mają na celu pomóc opiekunom rozwiązać niepożądane zachowania takie jak agresja na smyczy do ludzi i/lub psów, zaborczość (z powodu jedzenia, innych zasobów, ulubionego miejsca takiego jak łóżko, kanapa), strach, lęk separacyjny, nadmierne szczekanie, brudzenie w domu czy zachowania obsesyjno-kompulsywne.

METODY PRACY

Do modyfikacji zachowania stosujemy metody pozytywne, które w efekcie stają się specjalistycznym rodzajem treningu ze sprawdzonymi i skutecznymi rozwiązaniami problemów. Rozwiązania te nie odwołują się do konfrontacyjnych metod lub takich które zadają ból zwierzęciu. Podczas konsultacji dokonana zostanie szczegółowa ocena zachowania w efekcie czego otrzymasz pisemny raport dotyczący rokowań i instrukcji działań potrzebnych do wyeliminowania niepożądanego zachowania.

A dog destroying a fluffy pillow at home. Staffordshire terrier tearing apart a piece of h
An adult, aggressive male German shepherd attacks a man and bites his hand. Training pets.

ZMIANA ZACHOWANIA

Konsultacja odbywa się w Twoim domu i środowisku wywołującym niepożądane zachowanie. Opiekun aktywnie uczestniczy w całym procesie i ostatecznie eliminowaniu problemu. Należy pamiętać, że czas potrzebny do złagodzenie lub rozwiązania problemu w każdym przypadku może być różny i zależny od tego czy mamy do czynienia z niepożądanym zachowaniem czy już z zaburzeniem zachowania. 

PRZYGOTOWANIE DO KONSULTACJI

Ważne jest aby przed spotkaniem konsultacyjnym pies został przebadany pod kątem chorób somatycznych przez prowadzącego lekarza weterynarii. Jeśli wykazana została jakaś dolegliwość to należy ją usunąć. Jest to kluczowe przy pracy nad zmianą zachowania Twojego psa.

Podczas konsultacji należy okazać książeczkę zdrowia psa z ważnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie, jeśli pies przechodził jakieś choroby w ostatnim roku to na spotkaniu należy to wykazać. Ważne jest również aby w spotkaniu konsultacyjnym uczestniczyły wszystkie osoby, które na co dzień mają kontakt z psem.

dog-1352264_1920.jpg
shutterstock_487303507.jpg

TYPOWE PROBLEMY Z ZACHOWANIEM

  • Agresja do psów;

  • Agresja do ludzi;

  • Nadmierne szczekanie;

  • Lęk separacyjny;

  • Strach;

  • Fobie;

  • Załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu;

  • Zachowania zaborcze;

  • Problem w zachowaniu psa w związku  z pojawieniem się dziecka;

  • Problemy z zachowaniem w innych miejscach niż dom.

KOSZTY

409 PLN* - koszt konsultacji behawioralnej z pisemnym raportem. Obejmuje dwa spotkania (wywiad oraz omówienie raportu - diagnoza, omówienie zmian, zaleceń do pracy). Czas pierwszego spotkania ok. 120 min. Drugiego ok. 60 min.

                                                    

329 PLN* - Konsultacja behawioralna z raportem omówionym telefonicznie. 

 

139 PLN* - Wizyta kontrolna (60 min).                                                                        

discount-2540494_1280.png

Dla adopciaków na konsultacje i wizyty kontrolne. **

* W cenę wliczony jest koszt dojazdu w promieniu do 15 km od ośrodka szkoleniowego SG CanisCenter, dojazd do klienta poza tą strefą to koszt 2,50 PLN za każdy kilometr.

** 10% zniżki dla psów adoptowanych ze schroniska (wymagana umowa adopcyjna)

pets-1356190.jpg
bottom of page