Konsultacje behawioralne

Należy pamiętać, że wszystkie metody leczenia i zalecane przez nas szkolenie opierają się wyłącznie na pozytywnych metodach szkoleniowych. Nie będą stosowane żadne niekorzystne metody treningowe takie jak: obroże elektryczne, kolczatki lub inne metody awersyjne.

TYPOWE PROBLEMY

Problemy behawioralne obejmują szeroki zakres zachowań, w tym agresję do psów, agresję do ludzi, załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu, uogólniony lęk, lęk separacyjny i ochronę zasobów. SG CanisCenter zapewnia usługi konsultacyjne w ramach tych obszarów.

PRACUJEMY NA ZACHOWANIAMI:

OD CZEGO ZACZĄĆ

Napisz do nas lub zadzwoń, opisz krótko niepokojące zachowanie Twojego psa. My odezwiemy się po dodatkowe, ważne dla nas informacje i umówimy Cię na spotkanie. 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

  • Agresja do psów

  • Agresja do ludzi

  • Niepokój

  • Strach

  • Obrona zasobów

  • Załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu

  • inne niepokojące zachowania

Ważne jest aby przed spotkaniem konsultacyjnym pies został przebadany pod kątem chorób somatycznych przez prowadzącego lekarza weterynarii. Jeśli wykazana została jakaś dolegliwość to należy ją usunąć. Jest to kluczowe przy pracy nad zmianą zachowania Twojego psa.

Podczas konsultacji należy okazać książeczkę zdrowia psa z ważnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie, jeśli pies przechodził jakieś choroby w ostatnim roku to na spotkaniu należy to wykazać. Ważne jest również aby w spotkaniu konsultacyjnym uczestniczyły wszystkie osoby, które na co dzień mają kontakt z psem.

CZEGO NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

Podczas wizyty ocenimy zachowanie Twojego zwierzaka, poprzez obserwację oraz szczegółowy wywiad behawioralny, omówimy zgłoszone problemy z tym zachowaniem. Po zakończeniu spotkania przygotujemy szczegółową analizę problemu, potrzebujemy na to min. 48 godzin. Po tym czasie otrzymasz diagnozę behawioralną, prognozę i plan leczenia w formie raportu, który zostanie z Tobą omówiony. Plan leczenia będzie obejmował zalecenia dotyczące modyfikacji behawioralnych i środowiskowych a także zalecenia szkoleniowe odpowiednie dla danej diagnozy. Może również wystąpić konieczność wprowadzenia leków łagodzących, aby pomóc w modyfikacji zachowania, zależeć to będzie od stanu Twojego zwierzaka. 

Spotkanie konsultacyjne potrwa 90 - 120 min.

PO KONSULTACJI

Koszty:

Konsultacja behawioralna z raportem omówionym telefonicznie:

                                                    

 

Konsultacja behawioralna z raportem omówionym podczas dodatkowej wizyty:                                                                                                                 

 

Wizyta kontrolna (60 min):                                                                          

199 PLN*

249 PLN*

89 PLN*

* W cenę wliczony jest koszt dojazdu w promieniu do 15 km od ośrodka szkoleniowego SG CanisCenter, dojazd do klienta poza tą strefą to koszt 2,00 PLN za każdy kilometr.

Aby ocenić postępy zaleconego planu leczenia, w terminie 4 tygodni po konsultacji powinna być przeprowadzona wizyta kontrolna. Dalsze działania (typ pracy, wizyty specjalisty) zależą od typu zaburzenia oraz postępów w zmianie zachowania Twojego pupil. Ciężkie przypadki mogą wymagać stałego nadzoru przez okres nawet 12 miesięcy.

Należy pamiętać, że wszystkie nasze konsultacje koncentrują się na kwestiach behawioralnych, a nie na ogólnej opiece weterynaryjnej. Dlatego ważne jest abyś skontaktował się ze swoim lekarzem weterynarii, jeśli wydaje Ci się, że masz problem ze swoim zwierzakiem. Jeśli podczas konsultacji behawioralnej zostanie rozpoznany problem medyczny, to pies zostanie skierowany do Twojego lekarza weterynarii.